HAKKINDA

Ödüller

LACP'den DOHOL 2015 Faaliyet Raporuna ödül
LACP'den DOHOL 2015 Faaliyet Raporuna ödül

Doğan Holding’in 2015 yılı faaliyet raporu, Amerika İletişim Profesyonelleri (LACP – League of American Communications Professionals) tarafından faaliyet raporlarının değerlendirildiği ve bu yıl 15.’si düzenlenen “2015 Vision Awards” yarışmasında “Holding” kategorisinde “Gold” ödül alırken; “Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesinin En İyi 80 Faaliyet Raporu” ve ülkeler kategorisinde ise “Türkiye’nin En İyi 25 Faaliyet Raporu” listeleri arasında yer aldı.


Doğan TV Grubu’na “Kadın Yönetici Oranı En Fazla Olan Grup” ödülü
Doğan TV Grubu’na “Kadın Yönetici Oranı En Fazla Olan Grup” ödülü

Kadın Dostu Şirketlere Ödül
Yöneticide Doğan TV

Capital ve Ekonomist Dergileri tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde “Kadın Dostu Şirketler” ödül töreni düzenlendi. Ödül töreninde Doğan TV Grubu’na “Kadın yönetici oranı en fazla olan grup” olması nedeniyle ödül verildi. Törende konuşan Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş, kadınların iş dünyasında daha fazla yer alması gerektiğini söyledi.

Sadece yüzde 30.8

Rauf Ateş, “2 yıldır kadına pozitif ayrımcılık yapan şirketlerle ilgili çalışma yapıyoruz. Bu yıl bu şirketleri ödüllendirmek istedik. Son 10 yılda Türkiye’de kadınların iş gücüne katılım oranı çok az değişti. 2003’te yüzde 26.6 olan oran 2013’te ancak yüzde 30.8’e çıktı. Cinsiyet Uçurumu Endeksi’ne göre; kadının ekonomiye katılımında 138 ülke arasında 127’nci sıradayız. Yine de kadın çalışana yatırım yapan şirketler var” dedi.


Doğan Organik’e Avrupa Komisyonu’ndan Ödül
Doğan Organik’e Avrupa Komisyonu’ndan Ödül

Doğan Organik Ürünler, Avrupa Komisyonu Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişimi’nin 2013 yılında “İşbirliği, İnovasyon ve Etki” temasıyla ilk kez düzenlediği Avrupa KSS Ödül programında KOBİ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Türkiye’de Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen yarışmaya 50 şirketten 62 proje başvurdu. Avrupa Birliği Bakanlığı Siyasi İşler Başkanı Ege Erkoçak, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Melsa Ararat, GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı ve CSR Europe Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Dinler’den uluşan jüri tarafından yapılan ön değerlendirmeyi 26 proje geçmişti. Finale kalan bu projeler arasından Doğan Organik Ürünler, Kelkit Girişimi ile KOBİ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Doğan Grubu Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın doğup büyüdüğü yer olan Kelkit’in sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak amacıyla 2002 yılında temeli atılan projede Doğan Organik Ürünler çiftçi, kamu kuruluşları, danışmanlar, uluslararası sertifikasyon ve kontrol kuruluşu, yüksek öğrenim kurumları ve gıda/perakende sektörü temsilcilerinin oluşturduğu bir platformun liderliğini yürütüyor. Bir yandan çiftçileri eğitip, onlara imkanlar sağlayarak AB standartlarında organik hayvansal üretim yapabilmelerini sağlarken, diğer yandan Türkiye’de organik sütlü ürünler için pazar oluşturuyor.


WAN’dan Hürriyet Kampüs’e Gençlik Gazetesi Ödülü
WAN’dan Hürriyet Kampüs’e Gençlik Gazetesi Ödülü
Türkiye’nin ilk üniversiteli gazetesi Hürriyet KAMPÜS, Dünya Gazeteler Birliği WAN-IFRA’nın “en iyi gençlik gazetesi” mansiyon ödülüne layık görüldü.

Dünya Gazeteler Birliği’nin (The World Association of Newspapers and News Publishers-WAN IFRA) 1998 yılından beri verdiği World Young Reader Prizes ödülleri belli oldu. Hürriyet KAMPÜS gazetesi editöryel kategoride ödüle layık görüldü.

2-4 Aralık 2013 tarihlerinde Polonya’nın başkenti Varşova’da yapılan ödül törenine 22 ülkeden editörler ve gazeteciler katıldı. Birçok oturumun ve workshop’un düzenlendiği etkinlikte ödül alan projeler yapılan sunumlarla katılımcılara tanıtıldı. Türkiye’nin ilk üniversiteli gazetesi Hürriyet KAMPÜS de hikayesini, ortaya çıkış süreçlerini ve gençlerle olan ‘işbirliğini’ yapılan sunumla uluslararası medya dünyasının profesyonellerine tanıttı.

Hürriyet KAMPÜS
2010’un Mart’ında üniversite kampüslerine ilk girdiği gün de, 500’üncü sayıyı çoktan geride bıraktığı bugün de Hürriyet KAMPÜS, Türkiye’nin ilk ve tek üniversiteli gazetesi. Cumartesi ve pazar günleri hariç, haftanın beş günü, üniversitelilerin haberleriyle hazırlanıp, kampüslerde üniversiteliler tarafından, üniversitelilere satılıyor.

WAN-IFRA 18 bin yayını temsil ediyor
Dünya Gazeteler Birliği (WAN-IFRA) 120 ülkeden 18 binden fazla yayın, 15 bin internet sitesi ve 3 binden fazla şirketi temsil eden global bir organizasyon. Amacı ise başta üyeleri olmak üzere gazetelerin başlıca ortağı olmak, basın özgürlüğü, kaliteli gazetecilik ve editoryal bütünlüğünün savunulması. Organizasyon aynı zamanda medya sektöründekilerin dünya çapında network yapmasına, farklı fikirler doğmasına, bilgi alışverişinin sağlanmasına olanak veriyor.


LACP'den DOHOL 2016 Faaliyet Raporuna ödül
LACP'den DOHOL 2016 Faaliyet Raporuna ödül

Doğan Holding’in 2016 yılı faaliyet raporu, Amerika İletişim Profesyonelleri (LACP – League of American Communications Professionals) tarafından faaliyet raporlarının değerlendirildiği ve bu yıl 16.’sı düzenlenen “2016 Vision Awards” yarışmasında “Holding” kategorisinde “Gümüş” ödül alırken; “Avrupa, Ortadoğu, Afrika Bölgesinin En İyi 80 Faaliyet Raporu” ve ülkeler kategorisinde ise “Türkiye’nin En İyi 20 Faaliyet Raporu” listeleri arasında yer aldı.© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.