FİNANSAL HİZMETLER

Doruk Finansman

Doruk Finansman A.Ş.
Doruk Finansman A.Ş.
Adres
Kuştepe Mahallesi, Mecidiyeköy Yolu Cad. No.12 Trump Towers Kule 2 Kat 12 34387 Mecidiyeköy Şişli / İstanbul
Tel
0212 336 89 00
Faks
0212 336 89 01
2006 yılında Doğan Holding bünyesinde faaliyete geçen Doruk Finansman A.Ş. (“Doruk Finansman”; eski unvanıyla DD Finansman A.Ş.) Türkiye’de Konut Finansmanı Yasası kapsamında kurulan ilk konut finansmanı şirketidir.

Doruk Finansman, 5582 sayılı Konut Finansmanı (Mortgage) Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte 2007 yılında BDDK’ya lisans başvurusunda bulunmuştur. Doruk Finansman, BDDK’dan faaliyet iznini aldığı 2008 yılından bu yana konut finansmanı alanında faaliyet göstermektedir. Finansal Kurumlar Birliği (FKB) üyesi olan Doruk Finansman, BDDK’dan sigorta acenteliği için de onay almıştır.

25 Ağustos 2017 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile Şirket’in pay sahiplerinden Deutsche Bank AG’ye ait %49 oranındaki hisselerin tamamının Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.’ye devir ve teslimi onaylanmıştır. Şirket, 15 Kasım 2017 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Esas Sözleşmesi'ni tadil ederek, şirket unvanının Doruk Finansman A.Ş. olmasına ve ödenmiş sermayesinin 30 milyon Türk Lirası’na çıkarılmasına karar vermiştir.

Şirket 2018 yılında; sektörel ve firma bazında yaygın risklerle bilançosunu büyütmeyi ve pazar payını artırmayı; yeni firma kazanımıyla müşteri tabanını genişletme, yeni ürünler geliştirme ve kullanma, kaliteli ve hızlı hizmet vererek müşteri bağımlılığını sağlamayı hedeflemektedir.

Doruk Finansman; taşıt kredisi, dayanıklı tüketim malları teminine ilişkin krediler, konut kredisi, ipotek teminatlı bireysel finansman kredisi, hizmet sektörü kredileri ve stok finansmanı kredisi vermeye yetkilidir.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.