SANAYİ

Doğan Organik

Doğan Organik
Ürünler San. ve Tic. A.Ş
Adres
Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No:65 34676 Üsküdar/İstanbul
Tel
0216 556 91 80
Faks
0216 556 91 14
2002 yılında, organik süt ve besi hayvancılığında Türkiye’de lider olma hedefiyle kurulan Doğan Organik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Doğan Organik Ürünler”), istikrarlı büyümesi ve kararlı stratejileri sayesinde Türkiye pazarında satılan organik içme sütünün en büyük ham madde tedarikçisi olmuştur. Organik hayvancılıkta Avrupa’nın en büyük işletmelerinden biri olan Doğan Organik Ürünler, yıllık 5 bin ton üretim kapasitesine sahiptir.

Kelkit’teki çiftçilere organik üretime geçmeleri konusunda öncülük etmeyi amaçlayan Doğan Organik Ürünler, bu amaç doğrultusunda 2006 yılında sözleşmeli çiftçilik projesini başlatmıştır. Söz konusu proje kapsamında, bölge halkı organik yem bitkisi, sağım, barınak sistemi ve gübre yönetimi gibi konularda bilgilendirilmiş ve hayvan barınakları tadil edilmiştir. Şirket, proje boyunca sektördeki köklü birikim ve deneyimlerini paylaşmanın yanı sıra organik çiğ sütün üretilmesinden sütün işlenmesine ve pazara sunulmasına kadar geçen tüm aşamaların organizasyonunu yürüterek çiftçilere destek vermiştir. Doğan Organik Ürünler, Türkiye’de üretilen organik çiğ sütün yaklaşık %25’ini tesislerinde ve sözleşmeli üreticilerde üretmektedir.

Üretim ağını her geçen yıl genişleten Doğan Organik, Türkiye’de AB gelir grubunun en çok kullandığı ulusal market zinciri olan Migros’un M Life markasının organik süt ve süt ürünleri üretimini yapmaktadır. Doğan Organik Ürünler 2015 yılında Yoncadan markasıyla organik sütlü mamul üretimine başlamış ve markayı büyütmeye yönelik yatırımlar gerçekleştirmiştir. 2016 yılında kendi markasıyla büyümeyi planlayan Doğan Organik Ürünler’in hedefi yılsonunda organik sütlü ürünler pazarında lider olmaktır. Doğan Organik Ürünler, ülkenin en büyük ulusal market gruplarında satılan özgün markalı organik sütlü ürün pazarının %100’üne hakim pozisyonda bulunmaktadır.

Doğan Organik Ürünler, çiftçilere organik tarım ve hayvancılık konusunda eğitim vermeye devam ederek bölgesel kalkınmaya sağladığı desteği sürdürmektedir. Organik Ürün Üreticileri Derneği’nin kurucu üyesi olan Doğan Organik Ürünler, Dernek bünyesinde düzenlenen sempozyum ve konferanslarda deneyim ve birikimlerini diğer şirketlerle paylaşmaktadır.

Doğan Organik Ürünler, organik süt ve besi hayvancılığı açısından son derece uygun bir bölge olan Kelkit ve çevresini, kaliteli üretimiyle tanınan bir merkez haline getirmek ve bölge halkının konuyla ilgili gelişimini sürekli kılmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir.
© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.