TURİZM

Milta Turizm

Milta Bodrum Marina

Marinalar, kuruldukları bölgelere sağladıkları turizm ve istihdam olanakları ile üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye için büyük önem taşımaktadır. Turizm gelirlerinin %25’ini denizlerden elde eden Türkiye, marina turizmine son derece elverişli bir konuma sahiptir.

8 bin kilometreden fazla kıyı şeridine sahip Türkiye’de yat limanı işletme belgesine sahip 38 marina bulunurken, marinaların sayıları hızla artmaya başlamış ve buna bağlı olarak doluluk oranları %85-90 seviyelerine çıkmıştır. Geçtiğimiz yıllarda İngiliz ve Alman yatçıların çoğunlukta olduğu Türkiye’deki marinalarda, Türk yatçıların ağırlığı gün geçtikçe artmaktadır.

Milta Bodrum Marina, küresel standartlardaki hizmet kalitesi, merkezi konumu, havaalanına yakınlığı, müşteri memnuniyetine odaklı profesyonel kadrosu ve müşteriye özel hizmet çeşitliliği sayesinde, Akdeniz havzasındaki ilk 5 marina arasında yer almaktadır.

Milta Bodrum Marina, müşteri portföyünde bulunan yelkenli, katamaran ve motor-yat tekne sahipleri, charter firmaları ve tekne acenteleri ile Turizm İşletmesi Belgeli yat limanları arasında %1,78 oranında pazar payına sahiptir.

Ege ve Akdeniz’in seçkin marinalarından biri olan Milta Bodrum Marina, Bodrum’un merkezinde şehir içi bir marina olma özelliğinin yanı sıra sürekli gelişen dinamik ve güvenilir hizmetleriyle de fark yaratmaktadır.

Avrupa’nın en iyi 10 marinasından biri olan Milta Bodrum Marina, hem müşterilerine hem de çalışanlarına ayrıcalıklı bir yaşam sunmaktadır. Denizde ve karada 7/24 ücretsiz hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek deniz kurtarma hizmetini başlatan Milta Bodrum Marina, sosyal sorumluluk projelerinin sayısını da her yıl artırmaktadır.

25 ülkeye ait marinalar arasında, ilk 50’de yer alan Milta Bodrum Marina’nın bu başarısı her yıl çeşitli kuruluşlarca ödüllendirilmektedir. Milta Bodrum Marina, Avrupa Yat Birliği tarafından verilen “5 Altın Çıpa” uluslararası kalite ödülü sayesinde dünya yatçılarına tavsiye edilmeye devam etmektedir. Milta Bodrum Marina, 1997’den beri her yıl aldığı “Ulusal Mavi Bayrak” ödülü ile yurt içi ve yurt dışındaki saygın konumunu pekiştirmektedir. Geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle çocuklarda doğa ve çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayan Milta Bodrum Marina, 2016 yılında “En İyi Çevre Bilinçlendirme Ödülü”ne layık görülmüştür.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.