GAYRİMENKUL VE OTOMOTİV PAZARLAMA

SUZUKI MOTORLU ARAÇLAR PAZARLAMA A.Ş.

Suzuki
Suzuki Motorlu Araçlar
Pazarlama A.Ş.
Adres
Acıbadem Mahallesi Alidede Sokak No:4 34718 Kadıköy İstanbul
Tel
0850 266 53 00
2015 yılının ikinci yarısından itibaren Doğan Holding bünyesinde faaliyet göstermeye başlayan Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. (“Suzuki”) kuruluşunu takiben hızla yeniden yapılanmıştır. Şirket’in önceliği Suzuki markalı otomobil, motosiklet ve deniz motorlarında mevcut ve potansiyel müşterilerin mutluluğunu ve Suzuki markasına olan bağlılığını devam ettirmektir. Suzuki bu amaçla satış ve satış sonrası hizmetlerde süreklilik sağlamayı hedeflemiştir.

2016 yılında Türkiye otomobil pazarında bir önceki yıla kıyasla %4,3 büyüme kaydedilmiş ve yaklaşık 757 bin otomobil satışı gerçekleşmiştir. 2017 yılında ise Türk Lirası’nın değer kaybı ve artan ÖTV oranlarının fiyatlara yansıması sonucunda otomobil pazarında daralma beklenmektedir.

Suzuki, 2016 yılının Mart ayında başladığı satış ve satış sonrası operasyonları ile yaklaşık 4 bin adet araç satmış ve Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından “Otomobilde En Hızlı Büyüyen Marka” ödülüne layık görülmüştür. Suzuki için 2016 yılı, sürdürülebilir büyümeyi sağlamak açısından bir kilometre taşı olmuştur.

Suzuki’nin ana pazarlama stratejisi Suzuki’yi müşterilerin yaşam tarzlarının bir parçası yapmaktır. Yalın, dürüst ve hep genç kalmak Suzuki’nin “Way of Life“ sloganının temelini oluşturmaktadır. Etkin satış ve satış sonrası operasyon yönetimi ve müşteri memnuniyeti odaklı iş anlayışına sahip olan Suzuki’nin hedefi 2017 yılında da büyümesini sürdürmek ve 2 yıl içinde toplam 10 bin adet otomobil satışı gerçekleştirmektir.

2016 yılında motosiklet pazarında yaşanan %20 daralmaya rağmen, Suzuki satışlarını bir önceki yıla göre %39 oranında artırarak yılı başarı ile tamamlamıştır. 2017 yılında yeni motosiklet modellerinin pazara sunulması ve sürdürülebilir başarı yolunda ilerlenmesi hedeflenmektedir.

Deniz motorları pazarında ise bir önceki yıla kıyasla %22 oranında büyüyen Suzuki 2016 yılını başarıyla kapatmıştır. 2017 yılında Suzuki marka deniz motorları, özel tasarımlı Suzumar marka botlarla birlikte satışa sunulacaktır. 2017 yılında deniz motorları pazarında öngörülen daralmaya rağmen Suzuki, hayata geçirmeyi planladığı yeni pazarlama faaliyetleriyle pazar payını korumayı hedeflemektedir.
© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.