ENERJİ

TİCARET

Doel
DOEL Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.
Adres
Burhaniye Mah. Kısıklı Cad. No:65 Üsküdar/İstanbul
Tel
0850 266 36 35

D-TES – DOEL*

Üretim faaliyetlerinin yanında toptan ve perakende elektrik satışı alanında da söz sahibi olmak isteyen Doğan Enerji, 2013 yılında paylarının %25’ine sahip olduğu ve elektrik sektöründe toptan satış lisansı bulunan D-Tes Elektrik’in geriye kalan %75 payını da satın almış ve bu şirketin tek hissedarı konumuna gelmiştir. O günden bu yana toptan ve perakende elektrik satış pazarında önemli bir yere sahip olan D-Tes, yıllık ortalama 5 milyar kWh ticaret hacmi yaratmış ve kaliteli müşteri hizmeti anlayışıyla ön plana çıkmıştır. D-Tes, 2016 yılında gösterdiği performans ile 2017 yılında Fortune 500 şirketleri arasına girerek ödüllendirilmiştir.

Toptan ve perakende ticaret alanında Eylül 2017’de yeniden yapılanmaya gidilmiş ve oluşturulan yeni vizyon ile giderek daralmakta olan perakende satış alanından yeni iş kollarına girmenin önü açılmıştır. Bu kapsamda 2018 yılı itibarıyla artık DOEL adıyla faaliyet gösteren ticaret firması, serbest tüketici portföyünün yanında bünyesindeki Dengeden Sorumlu Grup ile öne çıkmakta ve yaklaşık 5.000 MW gücünde bir üretim portföyünü de kontrol etmektedir. Tüm portföyünü gün içi işlemler ile 24 saat yöneten DOEL dengesizlikleri en aza indirmeyi hedeflemektedir. DOEL, serbest tüketici alanında ise sürdürülebilir ve dengeli bir büyüme hedeflemekte ve satış faaliyetlerini bu hedefler doğrultusunda devam ettirmektedir.

*D-Tes Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., 28.12.2017 tarihinde Galata Wind Enerji A.Ş. ile birleşerek infisah olmuştur. Eylül 2017 döneminden itibaren tüm ticari faaliyetler D-Tes Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. firmasından DOEL Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. firmasına transfer edilmiştir. 2018 yılı itibarıyla Doğan Enerji altındaki toptan ve perakende elektrik ticaret faaliyetlerinin tümü DOEL Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. firması altında “DOEL” markasıyla gerçekleştirilmektedir.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.