TURİZM

Turizm

Turizm

Doğan Holding, turizm, yatırım ve işletmecilik alanındaki faaliyetlerine 1982 yılında kurulan Milta Turizm İşletmeleri A.Ş. ile başlamıştır. Doğan Holding turizm faaliyetlerine bünyesinde bulundurduğu şirketler aracılığıyla otel ve marina işletmeciliği, hava taksi taşımacılığı ve gayrimenkul geliştirme projeleri ile devam etmektedir.

Milta Turizm

Milta Turizm

Milta Bodrum Marina

Milta Bodrum Marina, küresel standartlardaki hizmet kalitesi, merkezi konumu, havaalanına yakınlığı, müşteri memnuniyetine odaklı profesyonel kadrosu ve müşteriye özel hizmet çeşitliliği sayesinde, Akdeniz havzasındaki ilk 5 marina arasında yer almaktadır.

Milta Bodrum Marina, müşteri portföyünde bulunan yelkenli, katamaran ve motor-yat tekne sahipleri, charter firmaları ve tekne acenteleri ile Turizm İşletmesi Belgeli yat limanları arasında %2 pazar payına sahiptir.

Ege ve Akdeniz’in seçkin marinalarından biri olan Milta Bodrum Marina, Bodrum’un merkezinde şehir içi bir marina olma özelliğinin yanı sıra sürekli gelişen dinamik ve güvenilir hizmetleriyle de fark yaratmaktadır.

Avrupa’nın en iyi 10 marinasından biri olan Milta Bodrum Marina, hem müşterilerine hem de çalışanlarına ayrıcalıklı bir yaşam sunmaktadır. Denizde ve karada 7/24 ücretsiz hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek deniz kurtarma hizmetini başlatan Milta Bodrum Marina, sosyal sorumluluk projelerinin sayısını da her yıl artırmaktadır.

25 ülkeye ait marinalar arasında ilk 50’de yer alan Milta Bodrum Marina’nın bu başarısı her yıl çeşitli kuruluşlarca ödüllendirilmektedir. Milta Bodrum Marina, Avrupa Yat Birliği tarafından verilen “5 Altın Çıpa” uluslararası kalite ödülü sayesinde dünya yatçılarına tavsiye edilmeye devam etmektedir. Milta Bodrum Marina, 1997’den beri her yıl aldığı “Ulusal Mavi Bayrak” ödülü ile yurt içi ve yurt dışındaki saygın konumunu pekiştirmektedir. Geliştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle çocuklarda doğa ve çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayan Milta Bodrum Marina, 2017 yılında da “En İyi Çevre Bilinçlendirme Etkinlikleri Ödülü”ne layık görülmüştür.

Marlin Otelcilik ve Turizm A.Ş.

Marlin Otelcilik ve Turizm A.Ş.

Işıl Club Bodrum

Işıl Club Bodrum, kurulduğu 1985 yılından bu yana müşteri odaklı yaklaşımı, geniş hizmet yelpazesi, konforu ve kalitesiyle Bodrum bölgesinin tercih edilen işletmelerinden biri haline gelmiştir.

Uzun yıllardır verdiği kaliteli hizmet ve yüksek misafir memnuniyeti ile hem yerli hem de yabancı misafirlerin sadakatini kazanan Işıl Club Bodrum, 2017 yılında da turizm sektörünün saygın anket sitelerinden misafir memnuniyeti alanında ödüle layık görülmüştür. Işıl Club Bodrum, Belçika pazarında TUI’nin Türkiye’de en çok sattığı otel olma başarısını göstermiştir.

Işıl Club Bodrum, “tripadvisor.com” tarafından mükemmellik sertifikasına layık görülürken, “holidaycheck.com” tarafından da en çok tavsiye edilen tesisler arasında gösterilmiştir. Misafirlerin memnuniyet ve yorumlarının tesisin gelişmesine sağladığı katkının bilincinde olan Işıl Club, online olarak tüm misafir yorumlarının anında görülüp yönetilebildiği Trustyou firması ile anlaşma sağlamıştır.

Yıllık denetimlerdeki başarısıyla HACCP kalite güvence belgesine “Silver’’ statüsünde hak kazanan Işıl Club Bodrum, her yıl olduğu gibi 2017 yılında da “Ulusal Mavi Bayrak” ödülüne hak kazanmış ve T.C. Sağlık Bakanlığı Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından da “Temiz Havuz Sertifikası”na layık görülmüştür.

Marina Vista

Müşterilerine 12 ay boyunca hizmet veren Marina Vista, Milta Bodrum Marina karşısında bulunan merkezi konumu ile yıllardır tercih edilen bir oteldir. Marina Vista, huzurlu ortamı ve butik hizmet anlayışıyla misafirlerinden tam not alırken, özenle döşenmiş odaları, restaurantı, havuzu, botanik bahçesi ve sıcakkanlı personeli ile ayrıcalıklı bir tatil sunmaktadır. Marina Vista sahip olduğu profesyonel ekibi ile hizmet kalitesini yükseltmeyi hedeflemektedir.

2017 yılının elverişsiz koşullarına rağmen Marina Vista yurt dışında “tripadvisor.com”, “holidaycheck.com” ve “Booking.com” gibi turizm sektörünün güvenilir anket sitelerinden misafir memnuniyeti alanında mükemmellik sertifikaları almaya hak kazanmıştır.

Marina Vista’nın otel konuklarının %70’i Türk misafirlerden oluşmakta ve bunun %40’ını da tekrar eden misafirler oluşturmaktadır.

Neta Yönetim Danışmanlık Havacılık Hizmetleri A.Ş.

Neta Yönetim Danışmanlık Havacılık Hizmetleri A.Ş.

Neta Yönetim

Neta Yönetim, aktifine kayıtlı olan Falcon F2000LXS 2016 model uçak ile yurt içi ve yurt dışı hava taksi taşımacılığı hizmeti sunmaktadır.

İlke Turistik Yatırımlar A.Ş.

İlke Turistik Yatırımlar A.Ş.

Kandilli Gayrimenkul Yatırımları Yönetim İnşaat ve Ticaret A.Ş.

Milta Turizm İşletmeleri A.Ş. ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş., 2 Kasım 2012 tarihinde kurulan müşterek yönetime tabi ortak girişim şirketi Kandilli Gayrimenkul Yatırımları Yönetim İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ye (Kandilli Gayrimenkul) %50-%50 oranında pay sahibi olmak suretiyle iştirak etmiştir. Kandilli Gayrimenkul, gayrimenkul projesi yatırımı yapmak amacıyla İstanbul Ümraniye’de toplam 23.685 m2 arsa satın almıştır.

M-Investment 1 LLC

Milta Turizm İşletmeleri A.Ş. gayrimenkul projesi yatırımı yapmak amacıyla 14 Nisan 2014 tarihinde Amerika’da M-Investment 1 LLC’yi kurmuştur. M-Investment 1 LLC’nin 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla sermayesi 14.580.000 ABD Doları seviyesindedir. M-Investment 1 LLC’nin uzun vadeli yatırımları içerisinde Lexin Nassau L.P. yer almaktadır. Söz konusu yatırım, satılmaya hazır finansal varlık olarak muhasebeleştirilmekte olup, 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla gerçeğe uygun değeri 96.080 bin Türk Lirası (25.473 bin ABD Doları karşılığı) üzerinden kayıt altına alınmıştır.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.