MEDYA

Medya

Dergi ve Kitap Yayıncılığı
Dergi ve Kitap Yayıncılığı Doğan Burda Dergi
Doğan Burda, özgün ve yaratıcı içerikler sunan dergileriyle Türkiye’de dergi yayıncılığının lideridir. 3 haftalık, 20 aylık ve 7 özel süreli derginin yanı sıra diğer çeşitli periyotlardaki dergileriyle beraber toplam 80 yayını bulunan Doğan Burda, dergi yayıncılığı alanındaki başarısını devam ettirmektedir.

Doğan Burda 2016 yılında, dergicilik alanındaki yatırımlarını sürdürürken, köklü markalarının yanı sıra yeni çıkarmış olduğu dergilerini de hem basılı hem de dijital mecrada okuyucularıyla buluşturmuştur. Doğan Burda sorumlu yayıncılık anlayışından ödün vermeden köklü markalarının kalite ve verimliliğini devam ettirmeyi ve sektör lideri olmanın verdiği sorumlulukla okurlarını her zaman olduğu gibi 2017 yılında da yeniliklerle buluşturmayı hedeflemektedir.

Doğan Egmont
Doğan Grubu ile İskandinavya’nın köklü yayıncısı Egmont’un ortaklığıyla 1996’da kurulan Doğan Egmont, her yaştan ve her ilgi alanından okura seslenen yayın yelpazesi ile Türkiye’nin öncü kitap ve dergi yayıncısıdır.

Doğan Egmont, “Okumak gelecektir” felsefesi ve portföyündeki 1.000’den fazla çocuk kitabı ve 22 dergisi ile çocukların ve gençlerin kişisel gelişimlerinde önemli bir rol oynamaktadır. Çocuk kitap ve dergi pazarında lider olan Doğan Egmont; Disney, Mattel, Hasbro, Harper Collins ve Scholastic gibi dünyaca ünlü kuruluşların kitap ve dergilerinin yanı sıra Türkiye ve dünyadan önemli yazarların çocuklara yönelik eserlerini yayımlamaktadır.

Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden Doğan Egmont, farklı okur gruplarına seslenirken doğru ve hedefe yönelik iletişim kurmak amacıyla 2011 yılında DEX, 2013 yılında DEX Plus ve 2014 yılında da CEO Plus ve Doğan Novus alt markalarını yayın dünyasına tanıtmıştır.

Doğan Egmont, çocuk dergileri pazarından aldığı %44 pay ile liderliğini korumuştur.

Doğan Kitap
Doğan Kitap, Türk edebiyatının seçkin eserlerinin yanında günümüz dünya edebiyatının en iyi örneklerini de Türk diline kazandırmaktadır. Edebiyat dünyasındaki güçlü konumunu başarıyla koruyan Doğan Kitap, en çok satan listelerinin üst sıralarında yer alan kitapları ve yüksek satış rakamlarıyla dikkat çekmektedir.

2016 yılında Türk okurunu kaliteli ve seçkin eserlerle buluşturmaya devam eden Doğan Egmont, 673 (189 yetişkin ve 484 çocuk) yeni kitap yayımlamış ve 4 milyon adedin üzerinde kitap satmıştır. 22 çocuk dergisi yayınlayan Doğan Emont, e-kitap alanındaki yatırımlarına da devam etmiş ve çoğunluğu Doğan Kitap markasıyla olmak üzere e-kitap sayısını 650’ye çıkarmıştır.

Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP)
Dergi pazarlama ve planlaması alanında faaliyet gösteren Dergi Pazarlama Planlama (“DPP”), yabancı ortaklığı ve rasyonel atılımlarıyla sektördeki rakipsiz liderliğini ve saygınlığını sürdürmektedir.
Müzik Ve Program Yapımcılığı
TV ve Müzik Yapımcılığı D Productions
Türkiye’nin yapımcılık alanındaki öncü markalarından biri olan D Productions, 1992 yılında “ANS International” adıyla kurulmuş ve 1998 yılında Doğan TV Holding bünyesine katılmıştır. 2005 yılından itibaren faaliyetlerine D Yapım Reklamcılık ve Dağıtım A.Ş. adıyla devam eden D Productions dizi, program, sinema ve film dağıtım ağıyla hizmet vermektedir. D Productions bünyesinde yer alan Kanal D Home Video markası, sinema keyfini evde de yaşamak isteyenleri sinema kalitesinde zengin film alternatifleriyle buluşturmaktadır.

Doğan Music Company (DMC)
2016 yılsonu itibarıyla müzik sektöründe CD satışlarında %25, radyo ve televizyon müzik listelerinde %40 ve dijital satışlarda %45 pazar payına sahip olan DMC, sektörünün lider şirketi unvanını elinde bulundurmaktadır. DMC 2016 yılında Glamorous Celebrity Management Agency (GCMA) markası ile oyuncu menajerliği ve ajans faaliyetlerine de başlamıştır.

Diğer Faaliyetler
Radyo Yayıncılığı Slow Türk
“Aşkın Frekansı” sloganıyla aşk şarkılarını radyo dinleyicileriyle buluşturmayı amaçlayan Slow Türk, gün boyunca yayınladığı birbirinden güzel ve romantik şarkılarla kısa sürede en çok dinlenen ve tercih edilen radyolardan biri olmayı başarmıştır. Slow Türk, dinleyicilerine dijital platformlar, Türksat uydusu, karasal yayın ağı, internet yayınları ve tablet ve mobil uygulamalarıyla ulaşmaktadır.

radyonom.com
Türkiye’de radyoculuk sektöründe öncü projelere imza atan Doğan TV, 2014’te radyonom.com’u hayata geçirmiştir. radyonom.com birbirinden farklı müzik türleri sunan dijital radyo kanalları, zengin müzik içeriği, haber ve en güncel müzik videoları ile yayın hayatını sürdürmektedir. Kullanıcı dostu ara yüzü ile radyo dinleyicilerine kolaylık sağlayan bir dijital radyo platformu olan radyonom.com’a web dışında radyonom mobil uygulamalarıyla da erişilmektedir.

Glokal Dijital Hizmetler
2006 yılında kurulan hurriyetemlak.com, emlak sektörünün uzman portalıdır. Emlak sektörünü tek bir çatı altında toplayan hurriyetemlak.com; geniş ilan portföyü, güncel haberleri, yenilikçi ürünleri ve projeleri ile emlak sektörünün nabzını tutmaktadır. hurriyetemlak.com’un 2016 sonu itibarıyla aylık ortalama 6 milyon tekil ziyaretçisi2 vardır.

1 Google Analytics, 2016

BluTV
BluTV, abonelerine istedikleri zaman, istedikleri yerden, binlerce yerli ve yabancı dizi, film ve canlı yayını reklamsız izleme imkanı sağlayan bir içerik izleme platformudur. Aboneler, internet bağlantısı ile bilgisayar, tablet, mobil cihazlar ya da akıllı televizyonlar üzerinden her ay güncellenen yerli ve yabancı film ve dizilere, canlı TV yayınına, spor, yaşam içeriklerine ve en önemlisi sadece BluTV’de bulabilecekleri BluTV üyelerine özel yapımlara kolayca ulaşabilmektedir.

BluTV, 2016 yılında faaliyetlerine hız vermiş ve 2016 yılının Ocak ayında web platformunun devreye girmesinin ardından, Android ve iOS platformlarındaki uygulamalarını tamamlamıştır. Yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde yaptığı TV, radyo, gazete ve dijital reklamlarıyla müşteri bazını oluşturan BluTV teknoloji alanında da akıllı TV’ler için uygulamalarını geliştirmiştir. 2016’nın son çeyreğinde yurt dışı operasyonlarına başlayan BluTV, yerli içerikleri yurt dışında yaşayan Türklere ulaştırmak için satış kanallarını kurmaya başlamıştır. BluTV, yılın son aylarında 2017’de yalnızca BluTV’de yayınlanacak, güçlü kadrosuyla çok ses getirecek yerli ve yabancı dizileri yayınlamak için gereklianlaşmaları yapmış ve pazarlama ve iş planını bu diziler ile hızlı bir büyüme yakalamak üzerine kurmuştur.

Avrupa Faaliyetleri Kanal D Romanya
Kanal D’nin Romanya’daki yüzü olan Kanal D Romanya, yayın hayatına 2007 yılında ulusal yayın lisansı alarak başlamıştır. Kanal, özgün televizyonculuk anlayışı ile beğeni toplamış ve kuruluşundan kısa bir süre sonra ülkenin en çok izlenen televizyon kanallarından biri haline gelmiştir. 2014 yılında programlarından bazılarını full HD olarak yayınlamaya başlayan Kanal D Romanya, 2016 yılında tüm içeriğini full HD olarak sunmaya başlamıştır. Kanal D Romanya, Romanya’da full HD yayın yapan 2 kuruluştan biridir. 2015 yılında %7,1 seviyesinde olan izlenme payını 2016 yılında %7,7’ye yükselten Kanal D Romanya, ülkedeki en büyük 3 televizyon kanalından biridir.

Dış Ticaret
Basım, Dağıtım ve Dış Ticaret Doğan Dış Ticaret
Temel faaliyet alanı kâğıt ve baskı kalıp malzemesi ithalatı olan Doğan Dış Ticaret, kâğıt, karton ve ambalaj ürünleri mümessilliği, dijital ürün (uydu alıcı ve modem vs.) ithalatı ve perakende pazarına yönelik küresel tedarik hizmeti de sunmaktadır. Faaliyetlerinin büyük kısmı gazete, dergi ve kitap gibi basılı yayın pazarına yönelik olan Doğan Dış Ticaret ambalaj ürünleri ve karton sektöründe yeni mümessillikler almakta ve bu alandaki ürün portföyünü geliştirmektedir. Doğan Dış Ticaret, perakende sektöründe satılan çeşitli ürünlerin küresel tedariği konusunda iş hacmini artırmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. 2016 yılında Doğan Dış Ticaret operasyonlarını daha kaliteli ve güvenli kılmak için ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarını almıştır.
© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.