KURUMSAL SORUMLULUK

Kelkit Girişimi

Kelkit Girişimi

Kelkit’in ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine büyük önem veren Doğan Holding kuruluşu olan Kelkit Besi, bölge çiftçisinin piyasa koşullarında en az sorun olan ürünü tercih etmesi yerine, katma değeri yüksek bir ürün yetiştirerek hem kendi, hem de Kelkit’in ekonomisinde fayda yaratması amacı ile kuruldu.

Kelkit Doğan Besi İşletmelerinin sahip olduğu besi hayvanlarının yem ihtiyacı da ayrıca; ziraat faaliyetinde bulunmak isteyen Kelkitli çiftçilerle yürütülecek proje ile karşılanacak. Kelkit Besi, çiftçilere istenilen özelliklere uygun üretim yapmaları koşuluyla, yaklaşık 1 milyon metrekare ektirecek. Kelkit Besi, bu tarlalardan elde edilecek 4 bin ton ürünün tamamını alma garantisi veriyor.

Kelkit Besi, besicilik alanında büyük önem taşıyan kaliteli ve uygun yem konusunda bölgede eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapıyor. Hayvan sayısı dikkate alındığında sadece 2018 yılı içinde 7bin ton zirai ürün ihtiyacı olacak. Bu kapsamda tesis, sözleşmeli üreticilerin sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.