KURUMSAL YÖNETİM
Y. Begümhan DOĞAN FARALYALI | Doğan Holding

Y. Begümhan
DOĞAN FARALYALI

Yönetim Kurulu Başkanı

Begümhan Doğan Faralyalı, lisans öğrenimini London School of Economics’te Ekonomi ve Felsefe alanlarında tamamlamış ve Stanford Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde (ABD) yüksek lisans eğitimi almıştır.

Profesyonel iş hayatına New York Arthur Andersen’da danışman olarak başlamıştır. Bu deneyiminin ardından Londra Monitor Grup’da, Avrupa’nın önde gelen medya ve teknoloji şirketlerine yönelik yeniden yapılandırma projelerinde danışmanlık yapmıştır. Begümhan Doğan Faralyalı, 2004 yılında Doğan Medya Grubu’na uluslararası büyüme ve yabancı yatırımlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmıştır. 2007 yılında, Romanya’nın ulusal eğlence kanalı olan ve halen Romanya’nın en çok izlenen 3 kanalından biri olan Kanal D Romanya’nın kuruluş sürecinde yer almıştır. Begümhan Doğan Faralyalı 2009 yılında Star TV’nin CEO’luğunu, 2010 yılında da Kanal D ve CNN Türk’ü de bünyesinde bulunduran Doğan TV Holding’in Başkanlığı’nı üstlenmiştir.

Ocak 2012’den itibaren enerji, medya, perakende, turizm, gayrimenkul geliştirme ve sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren şirketleri bünyesinde bulunduran ve halka açık olan Doğan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Begümhan Doğan Faralyalı halen D&R Perakende Grubu ve Doğan Egmont Yayın Grubu’nun Başkanlığını, Doğan Burda Dergi Grubu’nun Başkan Yardımcılığını ve Doğan TV Holding ve DTV Şirketinin Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Begümhan Doğan Faralyalı, Stanford Üniversitesi İşletme Fakültesi (GSB) ve Unicredit Bankası’nın danışma kurullarındadır. Faralyalı, AB’nin Sürdürülebilir İş Gelişimi Komisyonu’nun (BSDC) üyesi, Türkiye’deki “Ortak Değerler Hareketi”nin kurucusu ve aktif konuşmacısı, “Değer Odaklı Toplum” için gönüllü elçi, “Dünya Doğayı Koruma Vakfı” mütevelli heyeti üyesi ve genç sosyal girişimcilerle çalışan sivil toplum kuruluşu Genç Guru Akademisi’nin (YGA) düş ortağıdır.

Begümhan Doğan Faralyalı, evli ve iki çocuk annesidir.

Hanzade V. DOĞAN BOYNER | Doğan Holding

Hanzade V.
DOĞAN BOYNER

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İş dünyasının önde gelen isimlerinden Hanzade Doğan Boyner, özellikle online ve dijital iş alanlarında Türkiye’nin öncü iş insanıdır. Türkiye ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölgesi’nin en büyük e-ticaret ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran Doğan Online Şirketler Grubunun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Doğan Boyner, dijital dönüşümün ve e-ticaret sektörünün Türkiye’deki öncü isimlerinden biri olarak, alanında lider Hepsiburada e-ticaret platformunu kurmuş ve Hepsiburada grubu bünyesinde faaliyet gösteren iştirak şirketleri ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik yapmaya devam etmektedir.

Başarılı iş girişimlerinin yanısıra Doğan Boyner, Türkiye’nin bir çok önemli sektöründe faaliyet gösteren Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Doğan Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Doğan Boyner, sosyal sorumluluk çalışmaları yürüten ve aynı zamanda eğitime yatırım yaparak Türkiye'de genç kızların ve kadınların güçlenmesini destekleyen Aydın Doğan Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir.

Uluslararası forumlara sıklıkla konuşmacı olarak katılan Hanzade Doğan Boyner, Global İlişkiler Forumu’nun Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Aynı zamanda Dünya Gazeteler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Brookings Enstitüsü Vakfı’nın Mütevelli Üyeliğini yürütmektedir.

Hanzade Doğan Boyner, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye’nin en başarılı projelerinden biri olan ve bir sosyal seferberlik haline gelen “Baba Beni Okula Gönder” kampanyasını başlatmış ve halen liderlik yapmaktadır. Türkiye'de genç kızlar için eğitimin önünde duran ekonomik ve kültürel engelleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bu proje kapsamında 50.000 kız çocuğuna burs verilmiş ve 33 adet kız yurdu yaptırılmıştır.

Doğan Boyner, Türkiye’nin önde gelen kurumları ve üniversiteleri tarafından birçok kez “Yılın İş Kadını” seçilmiştir. London School of Economics’ten mezun olduktan sonra Columbia Üniversitesi’nden MBA derecesi alan Doğan Boyner, Columbia Business School Gözetmenler Kurulu’nda görev yapmaktadır.

Arzuhan DOĞAN YALÇINDAĞ | Doğan Holding

Arzuhan
DOĞAN YALÇINDAĞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Arzuhan Doğan Yalçındağ, çalışma hayatı boyunca yeni projeleri hayata geçirmekle ilgilendi. 1990’da Milpa ile çalışırken Alman katalog üzerinden satış şirketi Quelle’yi Türkiye’ye getirdi ve 1993’e kadar bu şirketi yönetti. 1994’de Alternatifbank’ın kuruluş çalışmalarına katıldı ve burada Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Bir yıl sonra Milliyet Dergi grubunun Mali İşler Sorumlusu oldu. 1996’da Kanal D yönetimine katıldı ve çeşitli bölümlerin sorumluluğunu üstlendi.

En önemli başarılarından biri Time Warner Grubu ile 1999’da başlattığı görüşmeler sonucunda 2000 yılında CNN Türk’ün yayın hayatına başlamasıydı. 2005’te Kanal D, CNN Türk, DMC, D Yapım, D-Smart uydu platformu ve grubun radyolarının ana şirketi Doğan TV Holding’in CEO’su oldu.

2007’de ülkenin önde gelen iş insanları kuruluşu TÜSİAD’ın 40 yıllık tarihinde yönetim kurulu başkanlığına seçilen ilk kadın oldu. 2010 yılına kadar bu görevi yürüttükten sonra da çalışmalarını TÜSİAD Başkanlar Konseyi Üyesi olarak sürdürdü. Yalçındağ halen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

TÜSİAD başkanlığından ayrıldıktan sonra Doğan Holding’in başkanlığını grubun kurucusu babasından devralarak Şirket’te ikinci kuşak yöneticiler dönemini başlattı.

Arzuhan Doğan Yalçındağ, 1996’da kurulan Aydın Doğan Vakfı’nın kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Arzuhan Doğan Yalçındağ 2010-2011 yılları arasında da Vakfın başkanlığını yapmıştır. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde, Arzuhan Doğan Yalçındağ’ı Türkiye’nin AB nezdinde fahri büyükelçisi olarak görevlendirdi, o da bu sıfatla “Türkiye’nin AB üyeliği için Kadın Girişimi”ni başlattı. Dünya Ekonomik Forumu/World Economic Forum tarafından Genç Global Yönetici olarak seçildi. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGIDER’in kurucu üyeleri arasında yer aldı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yönetim kurulunda çalıştı. Türk-Amerikan İşadamları Derneği TABA’nın kurucu üyeleri arasında yer aldı ve yönetim kurulunda görev yaptı.

Türkiye Üçüncü Sektör vakfının kurucularından olan Yalçındağ, Ocak 2004’te İstanbul Modern’in de kurucuları arasında yer aldı ve halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışıyor. Türkiye Vodafone Vakfı Danışma Kurulu Üyesi olan Doğan Yalçındağ aynı zamanda American Turkish Society Yönetim Kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir. Expo 2015 Milano’nun uluslararası danışma kurulunda da görev alan Arzuhan Doğan Yalçındağ’a 2009’da İtalya Cumhuriyeti’nin Kumandan (Commendatore dell’Ordine della Stella d’Italia) nişanı verildi. Dünya Ekonomik Forum’unun (WEF) Medya, Eğlence ve Enformasyon (MEI) Yürütme Kurulu Üyesi, Paley Center for Media’da Mütevelli Heyeti üyesi ve Uluslararası Televizyon, Sanat ve Bilim Akademisi’nin Yönetim Komitesi üyesidir.

Vuslat DOĞAN SABANCI | Doğan Holding

Vuslat
DOĞAN SABANCI

Yönetim Kurulu Üyesi

Haziran 2017 tarihinden bu yana Hürriyet Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Vuslat Doğan Sabancı, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuş ve New York’taki Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans yapmıştır.

Vuslat Doğan Sabancı 2004-2010 yılları arasında Hürriyet’in İcra Kurulu Başkanlığı görevini, 2010-2017 yılları arasında da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Vuslat Doğan Sabancı bu süreçlerde dijital yayıncılığa ve servislere yatırım yaparak Hürriyet’in Türkiye’de yeni medyanın önemli bir oyuncusu olmasını sağladı. hurriyet.com.tr Avrupa’nın en çok ziyaret edilen medya sitesi oldu. Hurriyet online seri ilanlar alanında hurriyetemlak.com, hurriyetoto.com ve yenibiris.com siteleriyle; fırsat siteleri alanında ise yakala.co sitesiyle faaliyet gösteriyor.

Vuslat Doğan Sabancı Hürriyet’te insan hakları ve özellikle cinsiyet eşitliği konularını ön plana çıkararak Türkiye’de bu alanda güçlü bir ses haline geldi. Başlattığı “Aile İçi Şiddete Son!” kampanyasının neticesinde tam 8 yıl sonra bu alanda kanun çıkarıldı. 2011 Genel Seçimleri’nden önce başlattığı Haklı Kadın Platformu ile Türkiye’de kadın konusunda faaliyet gösteren tüm STK’ları aynı çatı altında toplayıp meclise daha fazla kadın girmesi için baskı platformu oluşturdu. 2011 seçimlerinden sonra kadın milletvekili sayısı 48’den 78’e yükselmiştir. Doğan Sabancı bunlar dışında kadının toplumsal hayatta ve ekonomide hak ettiği yere gelmesi için kadına mikro kredi sağlama ve benzeri birçok faaliyet yürütmektedir. (Sosyal Sorumluluk Projeleri)

Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Gazetesi’ne 1996 yılında reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmış, üç yıl sonra gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na terfi etmiştir. Sorumlulukları arasına, pazarlama, satış, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri (IT) faaliyetleri dahil olmuştur.

Doğan Sabancı, Hürriyet’e katılmadan önce, bir yıl süreyle The New York Times gazetesinin yazı işleri müdürlüğü bölümünde çalıştı. Ardından çalıştığı The Wall Street Journal gazetesinde ise Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulmasına katkı sundu.

1971 doğumlu olan Vuslat Doğan Sabancı, evli ve iki çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Uluslararası Basın Enstitüsü’nde (IPI) 8 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yapan Doğan Sabancı, Enstitü’nün ömür boyu onursal üye unvanına sahiptir.

Vuslat Doğan Sabancı 2006 yılında faaliyete başlayan ve merkezi New York’ta olan uluslararası sivil toplum kuruluşu Endeavor Türkiye’nin kurucu üyesi olarak görev yapmıştır. Halen de Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesidir.

Çağlar GÖĞÜŞ | Doğan Holding

Çağlar
GÖĞÜŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

Çağlar Göğüş, Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup, Florida Universitesi'nde MBA yaptıktan sonra iş hayatına 1996 yılında Coopers & Lybrand (şimdi PwC)‘da kıdemli Analist olarak başladı. Arthur Andersen ve AT Kearney'de analist ve danısmanlık görevleri sonrasında, 2000 yılında Peppers&Rogers Grubu'na katıldı. Daha sonra Peppers&Rogers şirketinin uluslararası ortağı olan ve bu şirketin satışı sonrası, tüm bölgelerden sorumlu Genel Müdür olarak görevine devam eden Göğüş, Peppers&Rogers'ın hem EMEA, hem diğer bölgelerdeki büyümesinde önemli rol oynadı. Geniş bir coğrafyada ellinin üzerinde büyük şirket ve düzenleyici kurum için yürüttüğü danışmanlık çalışmalarıyla, özellikle stratejik büyüme ve dönüşüm konularında uzmanlaştı. Klasik ekonominin yanı sıra yeni ekonomi dünyasında da derin deneyimler kazandı.

Çağlar Göğüş, Doğan Grubu'na 2015 yılında Hürriyet Gazetecilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. Bu görevi bir yıl yürüttükten sonra Hürriyet Gazetecilik'te İcra Kurulu Başkanlığı görevini iki yıldan fazla bir süre üstlendi. Bu görevi süresince dijital dönüşüm, verimlilik, karlılık, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, Hürriyet Emlak'ın kurumsallaşması gibi önemli projeleri yürüttü.

Çağlar Göğüş evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

İmre BARMANBEK | Doğan Holding

İmre
BARMANBEK

Yönetim Kurulu Üyesi

1942 yılında doğan İmre Barmanbek, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ekonomi ve finans bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Kariyerine Maliye Bakanlığı’nda, Hesap Uzmanları Kurulu hesap uzman yardımcısı olarak başlamış ve hesap uzmanı olarak devam etmiştir. 1969-1972 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatı Teşvik Uygulama’da planlama uzmanı olarak görev yapan İmre Barmanbek, tekrar Maliye Bakanlığı’ndaki görevine dönmüştür. 1975-1977 yılları arasında Vergiler Temyiz Komisyonu’nda üyelik yapmıştır.

Bakanlıktaki başarılı kariyerinin ardından görevinden ayrılarak özel sektörde çalışmaya başlamıştır. Koç ve Doğan Gruplarının ortak girişimi olan Doğuş Akü’ye Finans Müdürü olarak katılan İmre Barmanbek, daha sonra aynı kuruluşta Genel Müdürlüğe terfi etmiştir. İş hayatına Doğan Holding’de Mali Koordinatör olarak devam eden Barmanbek, 1998 yılında Mali İşler Grup Başkanı olmuştur. 1999-2003 yılları arasında CEO’luk ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Dinamik yönetim tarzı ve Doğan grubu için katma değerli gelişmeye verdiği önemden dolayı, 2001 yılında Dünya Gazetesi tarafından Türkiye’de “Yılın En İyi Kadın Yöneticisi” ödülünü kazanmış; 2001 ve 2002 yıllarında ise üst üste iki defa Fortune dergisi tarafından “Dünyanın En Etkili Kadın Yöneticileri” arasında ilk önce 33., sonrasında 22. sırada yer almıştır. Aynı tarihlerde FORBES dergisince belirlenen “Yılın en etkili 100 kadını” arasına girmiştir. 2003 yılının başından beri Doğan Holding’te Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini, Ağustos 2012 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir.

Dr. A. Vural AKIŞIK | Doğan Holding

Dr. A. Vural
AKIŞIK

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. Vural Akışık, ortaöğrenimini İstanbul Robert Kolej’de tamamladıktan sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu ve aynı üniversitede matematik dalında yüksek lisans yaptı. California Üniversitesi Berkeley’de matematiksel istatistik konusunda doktora eğitimini tamamladı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve California Üniversitesi Berkeley’de öğretim üyesi olarak görev yaptı. Profesyonel iş hayatına Pamukbank’ta başlayan Akışık, 1984 yılında İnterbank’a CEO olarak atandı. 1988 yılında, Türkiye’nin ilk yatırım bankası olan Türk Merchant Bank’ın kurucu hissedarları arasında yer aldı ve bankanın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su oldu. 1997 yılında ise Dışbank’a CEO olarak atandı. 2001 yılında devletin elinde bulunan bankaların yeniden yapılandırılması için özel bir görevle Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu’na başkan olarak davet edildi. Bu görevde organizasyonel ve mali yeniden yapılandırma çalışmalarını başarıyla tamamlayıp, yeniden Dışbank’a dönerek Yönetim Kurulu Başkanlığı’na devam etti. Petrol Ofisi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Doğan Holding İcra Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

28.02.2009 tarihi itibarıyla Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekiliği görevinden ayrılan Dr. Akışık, ayrıca geçmişte Türk Amerikan İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı; TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği; Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Üyeliği; Malatya Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliği ve Istanbul Eğitim Vakfı Kurucu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Dr. A. Vural Akışık 30 Mart 2018 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Dr. A. Vural Akışık’ın bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

Hacı Ahmet KILIÇOĞLU | Doğan Holding

Hacı Ahmet
KILIÇOĞLU

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1956 Doğumlu Hacı Ahmet Kılıçoğlu, 1977 yılında İngiltere’de University of Essex’ten ekonomi dalında lisans, 1978 yılında ise yüksek lisans derecelerini aldı. Çalışma hayatına 1979 yılında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında başladı ve 1980 yılında Türkiye İş Bankası’nda uzman yardımcısı olarak devam etti. Askerlik görevini tamamladıktan sonra bir dönem özel sektörde çalıştı. 1987 yılında Türk Eximbank’ta göreve başlayan Kılıçoğlu, çeşitli kademelerde bulunduktan sonra, bu kurumda 1998-2010 yılları arasında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2010 yılında Denizbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Kılıçoğlu, halen özel sektörde bazı kuruluşlarda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Kılıçoğlu aynı zamanda Doğan Gazetecilik A.Ş.’nin de Bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

Hacı Ahmet Kılıçoğlu 30 Mart 2018 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Hacı Ahmet Kılıçoğlu’nun bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

Hüseyin Faik AÇIKALIN | Doğan Holding

Hüseyin Faik
AÇIKALIN

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş yaşamı ve bankacılık kariyerine, Interbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başladı. 1992 ve 1998 yılları arasında Interbank, Marmarabank, Kentbank, Finansbank ve Demirbank’ta müfettişlik, müşteri ilişkileri yönetmenliği, şube müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü gibi çeşitli görevler üstlendi. 1998 yılı Mayıs ayında Dışbank’ta (daha sonra uluslararası finans grubu Fortis tarafından bankanın satın alınması ile Fortis’te) Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Açıkalın, kısa birsüre sonra Yönetim Kurulu ve iş kolları arasında koordinasyon ve iletişimden sorumlu üst düzey yönetici olarak atandı. Aynı zamanda Kredi Komitesi üyesi olarak da görev yapmaya başlayan Açıkalın, 1999 yılı Haziran ayında banka bünyesinde Genel Müdür Vekilliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi. 2000 yılı Aralık ayında Genel Müdür ve Murahhas Üye olarak görevlendirilen Açıkalın, Dışbank’ın Fortis Grubu tarafından satın alınmasının ardından Fortisbank Genel Müdürü olarak görevine devam etti. Bu süreçte Fortis’in uluslararası yönetiminde de görev yapmaya başladı. Ekim 2007’de Fortisbank’taki görevinden ayrılarak Doğan Gazetecilik CEO’su olarak göreve başlayan Açıkalın, Nisan 2009’da Yapı Kredi Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak atandı. 2009 yılı Mayıs ayından bu yana Yapı Kredi CEO’su olarak görev yapan Açıkalın, 2010 yılında mevcut görevine ek olarak Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Başkanı olarak görevlendirildi. 2011 yılı Ağustos tarihi itibarıyla mevcut görevlerine ilaveten Koç Holding A.Ş. Bankacılık ve Sigorta Grubu Başkanlığı görevine getirilen Açıkalın, ayrıca Yapı Kredi Bank Malta, Yapı Kredi Yatırım, Yapı Kredi Leasing, Yapı Kredi Faktoring, Yapı Kredi Bank Nederland NV, Yapı Kredi Bank Azerbaycan, Yapı Kredi Bank Moskova, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Koç Finansman A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı, Banque de Commerce et de Placements S.A.’da ve Allianz Yaşam ve Emeklilik’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Bankalar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır.2017 sonu itibarıyla Koç Holding, YKB ve istiraklerindeki gorevlerinden ayrılmıştır.

Hüseyin Faik Açıkalın 30 Mart 2018 tarihli Olağan Genel Kurul Toplantısında Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiştir. Hüseyin Faik Açıkalın’ın bağımsızlık beyanı için tıklayınız.

© 2014 Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş.